
Hírek és érdekességek

Ajándékom Badiny Jós Ferenc születésnapjára
Ebben az évben és ezen a napon van 109 esztendeje annak, hogy 1909. Napisten(Június)havának 3-ik napján meglátta a napvilágot Badiny Jós Ferenc író, sumerológus Professzor. Ezt az idézetemet neki küldöm ajándékba. Hogy ezzel is lássa azt ott fent a mennyei Szkítiában, hogy a földi életének a hosszú évtizedes munkássága nem volt hiábavaló.
Egy Fénylátó földi születésnapjára:
"Lelked nagyon erős fényt adott egy hatalmas nemzetnek, a mag nemzetének. Ez az erős fény pedig a SZERETET. Földi életed során ez vezérelte szellemiségedet, lelkiségedet és egész emberi lényedet. S ez segített neked hosszú életutad végigjárásában. S e csodálatos nagyságod így is, hogy már nem vagy itt velünk a földön, meghatározza nemzetünk életét. Köszönjük nemzetünkért végzett munkásságodat. Köszönjük soraidat/szavaidat. S köszönjük, hogy oltalmazol minket onnan fentről a mennyei Szkítiából." //Terdik Tamás Mihály//
Terdik Tamás Mihály Rovásíró
2018. Napisten (Június) hava
Badiny Jós Ferenc visszaköltözése a mennyei Szkíta Birodalomba
Idén kikelet (március) havában volt 11 esztendeje, hogy Badiny Jós Ferenc professzor visszaköltözött a mennyei Szkíta Birodalomba. Ezért egy régebbi róla szóló írásomból vettem ki egy idézetet amit szeretettel ajánlok Feri bácsi emlékének.
Egy Fénylátóhoz:
"Lelkedből sugárzott a szeretet. Hiába támadtak minden eszközzel. Fényben jártál, egész földi életedben az igazságot kutattad, kerested. Végül a fény megmutatta neked az igazságot." //Terdik Tamás//
Terdik Tamás Rovásíró
2018. Kikelet (Március) hava
Wass Albert visszaköltözése a mennyei Erdélyországba
Hirtelen mentél el, de mégis közöttünk élsz.
"Elmeneteled e földi világból nagy törés volt számunkra. Szavaid, gondolataid, biztatásaid erőt adnak nekünk. Tetteiddel a nemzetet és a hazát szolgáltad. S bár testileg már nem vagy itt közöttünk a földi világban, de onnan fentről a mennyei Szittya Birodalom Erdély országából mégis támogatod nemzetedet. Hiszen hagyatékodon, örökségeden keresztül szólsz hozzánk, a magyarság 21-ik századi nemzedékéhez. Köszönjük, hogy itt voltál, hogy itt vagy, s hogy itt leszel velünk mindig." //Terdik Tamás//
Terdik Tamás Rovásíró
2018. Jégbontó (Február) hava
Wass Albert földi születésnapjára
Emlékezés az Igazlátóra

Mikor a szívembe nézek tudom, hogy példakép vagy egy egész nemzet számára. A Te szavaid, betűid által maga az Isten szól hozzánk. Egy olyan korban éltél itt a földi világban, ahol bűnnek számított a szeretet, a tisztesség, az erkölcs és a becsület. Nevedet sokan semmibe vették, üzeneteidet pedig nem értették. Földi életed során sokszor támadtak téged, az életedre törtek. S miért? Egyszerű, azért mert nem nyitották ki a szívüket Istennek és a legfontosabb érzésnek a Szeretetnek. Sokan közülük Szűk látókörűek és Ösztönlények voltak.
S mi történik a földi világra való születésed után 110 évvel? Az emberek többsége ugyanolyan ösztönlény és ugyanolyan szűk látókörű mint akkor volt, amikor te itt voltál a földi világban és a soraidon keresztül szólt az emberekhez az Isten. A felsorolt 4 fogalom közül a legfontosabb a szeretet mely 110 esztendő elteltével is ugyanúgy virágzik az általad leírt sorok között. Ez a Te hagyatékod és ebből táplálkozva kell nekünk változtatni a világ alakulásán. Mert ahogy az általad írt sorok között is le van írva Isten ott van mindenhol, de csak akkor vesszük észre Őt, ha őszinte szeretet lakozik a szívünkben.
S remélem, ha olvasod ezt a szöveget, ott fent a mennyei Szkíta Birodalom Erdély országában, akkor büszkeséggel tölt el a tudat, hogy a szeretet amit adtál, tovább öröklődik nemzedékről-nemzedékre.
E sorokat pedig egy Ifjú Rovásíró írta, aki szintén megkapta azt a csodálatos érzést, amit te is megkaptál és hittél, amelyből hogyha több lenne a világban, nem lenne irigység, kapzsiság, gyűlölet, háborúk és még sorolhatnám. Ez az érzés pedig a SZERETET. Ha pedig sok szeretet lesz akkor Isten is újra közöttünk lesz.
Wass Albert földi világra való születésének 110 évfordulójára.
Terdik Tamás Rovásíró
2018. Fergeteg (Január) hava
Wass Albert fényképének a forrása: https://hu.wikipedia.org/wiki/Wass_Albert#/media/File:Wass_Albert_foto.jpg
Badiny Jós Ferenc földi születésnapjára

A trianoni szörnyűség mellett a Napisten hava, jót is adott a magyarságnak. Úgyanis 1909 Napisten havának 3-dik napján a felvidéki Gácson kezdte meg földi életét Prof. Badiny Jós Ferenc. Ő Jézus Urunk pártus származásának egyik magyar hirdetője. Mint minden magyart, őt is megérintette Trianon borzalma. Az égész földi életét a hazájának és nemzetének szentelte. Rengeteg csodálatos mű fűződik a nevéhez. 2007 Kikelet havának 10-dik napján költözött el a földi világból a Mennyei Szkíta Birodalom. Köszönjük neked Feri bácsi. A Mennyei Szkíta Birodalomból is erőt adsz nemzetednek.
Badiny Jós Ferenc Imádsága 2000-ben (részlet)
Hozzád szólok Uram -Magyarok Istene! Tudom, nem érsz rá, hisz teremtesz ma is: nap, mint nap új világokat. Arra kérlek mégis: szakíts időt népednek, Uram.
Tekints le ránk onnan a magasból, vagy lenn a mélyből, mert fent, vagy lent: az egyremegy Neked; s ne hagyd elveszni óh, el ne hagyd, veszendő nemzetedet...
Vigyázz reánk Uram, s ne engedj ismét tévutakra minket, -hogy ne bánthassa többé senki a magyart! Áldj meg minket újra - Magyarok Istene, s maradj közöttünk most már mindörökre...
Üzenetem a Mennyei Szkíta Birodalomba Badiny Jós Ferencnek.
Egy Fénylátóhoz:
"Lelkedből sugárzott a szeretet. Hiába támadtak minden eszközzel. Fényben jártál, egész földi életedben az igazságot kutattad, kerested. Végül a fény megmutatta neked az igazságot."
Terdik Tamás Rovásíró
Badiny Jós Ferenc képét, az alábbi világhálós oldalról töltöttem le:
https://internetfigyelo.wordpress.com/2015/12/23/badiny-jos-ferenc-magyar-profecia-egi-uzenet/
Terdik Tamás Rovásíró
2017. Napisten (Június) hava
Rovásemlékeinkkel Kapcsolatos hírek

A Székelyudvarhelyi rovás feliratos tégla (2015-ből)
Színes fénykép a rovás feliratos tégladarabról

Itt bemutatom a tégladarab általam készített elemzését. E munkában segítségemre volt húgom Terdik Vivien aki a tégladarabról nagyon szép rajzot készített, melyet ezúton is meg köszönök neki. A tégladarabon található rovásbetűk elemzését jómagam végeztem el. Az említett rajzot itt bemutatom:

Íme itt bemutatom a tégladarab általam feltételezett rovásjeleit. Úgy gondolom hogy az alkotó a jeleket jobbról-balra haladva véste a felületbe.
- (e)T
- U v. Ú
- (e)L
- I v. Í
- A feltételezett VÁ vagy VA összerovás(mely feltételezésem szerint egy V-ből és egy A-ból v. Á-ből álhat). Ezt azért is jegyeztem meg zárójelben, mert nem biztos hogy ezen a rovásemlékünkön is ugyanúgy az Á hangértéket jelöli ez a rovásjel, mint mondjuk a Forrai-féle betűsorban ahol ez a jel pontosan az Á hangot jelöli. Azért írtam le mindkét lehetőséget, mert itt jelölhet A-t is.
- (e)N
- A másik feltételezett összerovás amely kettő rovás V-ből van összeróva. Friedrich Klára tanárnőtől/rovásírás-kutatótól, egyik levelezésünk alkalmával értesültem, hogy például Székelyföldön ezt az összerovást még alkalmazza valaki. Klári néni jóvoltából ezzel kapcsolatban nyugodt szívvel említem meg Waum Péter faragóművész nevét.
- O,Ó
- (e)T
Nagy örömmel közlöm itt a blogomban ennek a csodálatos rovásemléknek az általam elkészített elemzését. Mely lelet 2015-ben került elő. A kutatók feltételezése szerint ez egy 15-16 századi tégladarab lehet. Amúgy ha megnézzük ezt a leletet, láthatjuk hogy az alkotó csodás kézügyességgel véste bele a jeleket a tégladarabba. Mivel a tégladarab kora a 15-16 századra tehető, amely időszak a Magyar Királyság és az Oszmán Török Birodalom közti háborús időszak,ezért azt feltételezem hogy az alkotó a tégladarabon egy üzenetet hagyott hátra, az utókorra vagyis a mi számunkra. Kitudja lehet hogy éppen egy csata közben készítette e feliratot az alkotó. S mivel feltételezésem szerint ez csak töredéke lehet a teljes rovás feliratos szövegnek, ezért bármikor kerülhetnek elő ehhez a tégladarabhoz illő kiegészítő darabok. LEGYEN ÍGY.
Íme itt bemutatom az általam elkészített elemzést részletesebben. Az elemzéshez tartozó szöveget itt az oldalon közlöm.
Íme a saját elemzésem egy kis átalakítással
Ez a csodálatos lelet, a Székely támadt várból került elő. Ez a vár Székelyudvarhelyen található. A kutatók feltételezése szerint ez egy 15-16 századi lelet, amely egyébként egy tégladarab lehet.Ezen a tégladarabon egyébként 10 db székely-magyar rovásjelet fedeztem fel. Ebből kettőt csak feltételezés szerint azonosítottam be, s ezek szerintem ligatúrák vagyis összerovások lehetnek. Ezt a két feltételezett összerovást, ezen a kis vékony sávon bekarikázva jelöltem. Ezek közül az egyik a VA v. VÁ (részletesebben már a jelek felsorolásánál "5-ös számú" említettem az ezzel kapcsolatos tudnivalókat)? Amelyet azért is sorolok a feltételezés kategóriába, mert a lelet eredeti fénykép felvételén nehezen állapítható meg(csak feltételezéssel) a rovás V és a rovás A v. Á: ez pedig a VA v. VÁ összerovás lehet. A másik összerót betű, feltételezésem szerint kettő V betű és ez a VV egy összerót változat lehet(mellyel kapcsolatos tudnivalókat szintén említettem a felsorolásnál "7-es számú" ). S ha így nézzük, akkor lehet hogy nem 10 jel van, hanem 11 ezen a rovás feliratos téglán. Egy másik érdekes dolog amit felfedeztem, hogy a rovásjelek között 2 furcsa kis jel van, melyek úgy néznek ki mintha sérülések lennének, de hozzáteszem lehetnek akár betűk is. Hiszen az egyik a rovás T és U v. Ú között van, a másik pedig a rovás I v. Í és a feltételezett VA v. VÁ között látható. De van egy harmadik ez kicsit nagyobb mint az előző kettő. Ez pedig a rovás T mögött látható. Itt úgy gondolom hogy a a téglából letörhetett egy darab. Ettől függetlenül nem zárom ki annak a lehetőségét hogy ott egy rovásbetű volt.
Itt most külön kiemelem a tégladarab általam közölt rovásjeleit, és közlöm a latinbetűs megfelelőjét.


megjegyzés: A V használtával kapcsolatos tudnivalót úgy érzem nem hagyhatom szó nélkül. Ugyanis azok a rovók, rovásírók és az ezzel foglalkozó lelkiismeretes, hazájukat és nemzetüket szerető kutatók, szakemberek hosszú évek munkájával bizonyították hogy nyelvünkben nincs DZ, DZS, Q, W, X, Y. S ezáltal nincsenek ilyen rovásjelek sem ősi szkíta írásunk ábécéjében sem. A DZ és DZS eleve 4 hangunkból ál össze: 2 D-ből, 1 Z-ből és 1 ZS-ből. Ezért arra kérek minden kezdő rovásírással és rovással foglalkozó nemzettestvért, hogy ne dőljön be a rovásinfo nevű szervezett hazugságainak. Ezt azért hangsúlyozom, mert kezdő rovásíróként én is ugyanúgy beleestem ebbe a csapdába. S azt is hangsúlyoznom kell még hogy a Facebook nevű közösségi oldalon az érdeklődők semmiképpen ne higgyenek el semmit amíg meg nem győződtek annak tényszerűségéről, mert a rovásírást itt is bemocskolták. Én azt mondom hogy ebben benne van a rovásinfo keze is. Ezért azt tanácsolom azoknak a kezdő nemzettestvéreknek, aki őszinte hazaszeretettel eltelve szeretnének foglalkozni ősi szkíta írásunkkal, azok keressék fel Friedrich Klára és Szakács Gábor honlapját: a Forrai Sándor Rovásíró Kör honlapot és Szondi Miklós honlapját: a Magyarrovás honlapot. Az érdeklődők elérhetik ezt a két honlapot itt az én gondolatmegosztó oldalamon keresztül is, mégpedig a KAPCSOLAT rovatban.
Aki érdeklődik a rovásemlék iránt az részleteket találhat a következő világhálós címen: https://uh.ro/itthon/intezmenyek/22457-fejtsd-meg-a-varban-talalt-rovasirasos-feliratot
A kép e rovásemlékünkről is ezen az oldalon található.
2017-es esztendő

Avar-kori rovás íjcsontlemez (2016-ból)

Színes fénykép az Avar-kori rovás íjcsontlemezről
A kép forrása: https://hir.ma/kult/az-m43-as-regeszeti-leletei-szegeden/620301

Itt bemutatom ennek az íj csontlemeznek az általam feltételezett rovásjeleit.

Íme az általam elkészített rajz a rovás íjcsontlemezről. Feltételezésem szerint 8 rovásjel van rajta. Legjobb tudásom szerint úgy gondolom hogy ebből a 8 rovásjelből egy összerovás, egy pedig bogárjel lehet.
A jelek feltételezésem szerint jobbról-balra haladnak.
Itt felsorolom az adott jelek hangértékét:
- (e)S
- (e)J
- Id (a feltételezett összerovás: I és (e)d hangokból.)
- (e)J
- (e)J
- (e)N? és (e)SZ? vagy (e)NY?(azért írtam ide mind a három jelet kérdőjellel mert az íj csontlemez képe alapján nem mertem ezt a hatodik jelet tényszerűen közölni.)
- U(e)S (a feltételezett bogárjel.) Friedrich Klára tanárnő, rovásírás-kutató kutatásai alapján úgy gondolja, hogy ezek az ún. bogárjelek nem tartoznak a betűrendbe hanem a rovásbotok tulajdonosainak névjegyei, tulajdonjegyei voltak. A tanárnő az ezzel kapcsolatos tudnivalókat részletesebben közli az Új Rovásírás tankönyv és szakköri ötlettár című könyvében
- (e)S
Nagy örömmel tölt el, hogy meglévő rovásemlékeink egy újabb feltárt darabbal gazdagodtak. Ezt a csodálatos rovás íj-csontlemezt, Szeged környékén találták a régészek az M43-as autópálya nyomvonalán. De ez mellett találtak még sok mást is.
Például:
- ezüstből és bronzból készült ékszereket
- övvereteket
- szerszámokat
- csonteszközöket
- kerámiákat
Mindez azt bizonyítja hogy már az ősidőkben egy magas fokú kultúrát képviselő nép élt itt a Kárpát-medencében. Nemzeti történészeink kutatásaikkal bebizonyították hogy Turáni fajú elődeink éltek a Kárpát-medencei hazában. Tehát megcáfolták a finnugor-féle származás elméletet.
Itt közlöm az íjcsontlemez általam elkészített teljes elemzését. A hozzátartozó szöveg, rovás és latin betűs is.

Aki többet akar tudni erről az íj csontlemezről, annak szeretettel ajánlom, Friedrich Klára és Szakács Gábor rovásírás-kutatók honlapját. A Forrai Sándor Rovásíró Kör honlapot. Jómagam elküldtem Friedrich Klárának erről a rovás íj csontlemezről szóló cikket és az általam elkészített elemzést. Friedrich Klára és Szakács Gábor jó szándékkal közölték az általam készített elemzést a honlapjukon(Amit ezúton is szeretnék nekik megköszönni). A tanárnő emellett elkészítette saját elemzését az íj csontlemezről és annak feltételezett rovásjeleiről. Az érdeklődő honfiak és honleányok bővebb ismereteket szerezhetnek ezzel az íj csontlemezzel kapcsolatban a https://www.rovasirasforrai.hu/ honlapon. Azon belül pedig a ROVÁSÍRÁS rovatban, a "Rovásírásos csontlemezek kerültek elő az M43-as autópálya építése során" című bejegyzést kell megkeresni.
2017-es esztendő
Folyamatos feltöltés és szerkesztés alatt